اثر طب سوزنی در افزایش قد

اثر طب سوزنی در افزایش قد

 

اثر طب سوزنی در رشد و افزایش قد در سنین رشد بسیار جالب است زیرا بجای اینکه بچه ها از هورمون رشد استفاده نمایند با طب سوزنی بعلت تنطیم سوخت و ساز بدن و تنطیم ارگانها چون اثر طب سوزنی تنطیم است بنابراین رود نقاط گوشی هیپوفیز و اندوکرین و شن من و غدد فوق کلیه بیماران و همچنین نقاط DU مریدین و نقاط مربوط به عضلات و تاندون ها و تصحیح سوخت و ساز طب سوزنی نموده که سبب افزایش رشد بطور طبیعی می شود.

که باز بسته به بیماران مختلف و فیزدو لوزی بدن نتایج مختلفی خواهند گرفت ولی این روش بر عکس روش هی دیگر روش یسیار طبیعی و بدون عوارض می باشد که امروزه در بسیارد از کشور ها و منجمله کشور های شرقی توانسته اند با این روش طبیعی به معدل رشد خوبی در جوانان برسند دوره درمان این بیماری هم مثل سایر بیماریها ۳ دوره ۱۰ جلسه ای میباشد.

اثر طب سوزنی در افزایش قد چگونه است

به طور کلی اثر طب سوزنی در افزایش قد به عوامل گوناگونی بستگی دارد. طب سوزنی یک شیوه خیلی قدیمی است که همواره برای معالجه خیلی از بیماری ها بکار برده می شود ولی پژوهشگران امروزه به این نتیجه رسیده اند که این شیوه بر روی افزایش قد نیز تاثیر ویژه ای دارد.

امروزه عوامل محیطی بسیاری نظیر تغذیه ، آب و هوا، بیماری ها و ورزش می تواند بر روی افزایش قد اثر بگذارد ولی عمده ترین عامل این مسئله ترشح هورمون رشد است. مطابق پژوهشات جدیدی که به وسیله دانشمندان صورت گرفته بکارگیری از طب سوزنی افزون بر بالا رفتن هورمون های رشد سبب کنترل کلیه هورمون های بدن می شود.

پژوهشات حاکی از آن است که این طب با بالا بردن انرژی و نیروی حیاتی بدن سبب بالا رفتن هورمون رشد می شود و بدین صورت رشد قد را نیز تسریع می بخشد. نقش این طب در افزایش قد پیش از دوره بلوغ دارای اهمیت است به همین جهت افرادی ‌که می خواهند این شیوه را بکار برند لازم است پیش از سن بلوغ یا در زمان شروع این دوره درمان را به وسیله متخصصان آغاز کنند. مقدار افزایش قد با این روش به عواملی چون سن آغاز درمان، ژنتیک، مزاج و طبع کسانی که تحت درمان هستند بستگی دارد.

اثر طب سوزنی در افزایش قد به چه میزان است

 

اگرچه مکانیسم و اثر طب سوزنی در افزایش قد می تواند تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد مقدار و اندازه آن در افراد گوناگون نیز متغیر می باشد.

•زمان شروع درمان

هر چه درمان را زودتر آغاز کنید به همان میزان رشد قد بیشتر است زیر سن بلوغ میزان رشد قد تقریبا ۱۰ سانتی متر، در آغاز این سن تقریبا ۵ سانتی متر و بعد از سن بلوغ ۳ سانتی متر است.

•ژنتیک

از دیگر عوامل اثربخش بر میزان رشد قد می توان به عواملی ژنتیکی یعنی قد خانواده پدری و مادری اشاره کرد.

•مزاج و طبع

از دیگر عوامل اثربخش بر میزان رشد قد می توان به طبع و مزاج شخص اشاره کرد. در مزاج های خشک و گرم و مزاج های گرم و تر رشد قد بیشتر از مزاج های سرد و خشک و سرد وتر است.

تعداد جلسات لازم جهت اثر طب سوزنی در افزایش قد

برای اینکه اثر طب سوزنی در افزایش قد را به صورت مطلوبی مشاهده کنید بهتر است جلسات درمانی آن را به طور کامل سپری کنید. جهت یک جنبش کافی و اثربخش ایجاد رشد دست کم نیاز به ۳۰ جلسه درمانی است که هر روز، یک روز درمیان یا هفته ای دو بار می توان آن را اجرا کرد.

پس از اعمال طب سوزنی و برانگیختگی رشد ، فرایند افزایش قد شروع می شود اما به علت اینکه افزایش قد یک فرایند خیلی کند است منتظر افزایش قد در طول درمان خود نباشید، تاثیر واقعی ان را می توان در ۶ الی ۱۲ ماه بعد از درمان مشاهده کنید.

سوالی که امکان دارد برای هرکسی پیش آید این است که ایا این روش عوارضی در پی خواهد داشت؟ طب سوزنی اگر به وسیله نتخصص مرتبط صورت گیرد هیچ نوع عوارضی در پی نخواهد داشت. سوزن های استفاده شده در آن کاملا بهداشتی و یکبار مصرف می باشند که اصلا درد هم ندارند. این شیوه اگر اساسی و درست صورت گیرد نه اینکه هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت بلکه سبب توازن و کنترل کلیه سیستم های بدن می شود و از خیلی از بیماری ها جلوگیری می کند.

نکات عمده در خصوص اثر طب سوزنی

•تعداد جلسات درمانی جهت افزایش قد با این روش بعد از معاینه شخص به وسیله متخصص مشخص می شود.

•بعضی از بیماران بعد از یک دوره درمانی به برآیند مورد نظر خود می رسند،در صورتی ‌که در بعضی موارد رشد قد به سختی قابل ملاحظه است.

•چنانچه رشد قد با روش امبدینگ یا طب سوزنی برای سنین بیشتر از ۲۰ سال نیز مقدور است ولی مطلوب ترین سن جهت رسیدن به برایند مطلوب ۱۸ تا ۲۰ است. جهت اطمینان هر چه بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوران و متخصصان این حیطه مشورت کنید.

•پس از طب سوزنی اموری هستند که به شخص توصیه می شود به آن ها توجه ویژه ای ‌کنند. نخستین مورد رژیم غذایی است. پروتئین و کلسیم از منابع عمده و اثر بخش در زمان رشد هستند. پروتئین های هضم شدنی نظیر پروتئین ماهی و کلسیم نظیر شیر به شدت در این دوران توصیه می شوند.

•از دیگر نکات عمده در خصوص اثر طب سنتی در افزایش قد این است که انواع مختلفی از ورزش در رشد قد تاثیر گذار می باشند مخصوصا تحرکاتی نظیر پرش، طناب، بسکتبال، والیبال و پرش از ارتفاع.

با این حال پرش برای افرادی که با مسائل و مشکلاتی مربوط به مفاصل دست و پنجه نرم می کنند پیشنهاد نمی شود.

•داشتن خواب کافی در شب یکی دیگر از موارد عمده در افزایش قد با روش طب سوزنی است.

هزینه های مربوط به طب سوزنی

اثر طب سوزنی در افزایش قد مسئله ای کاملا ثابت شده است که توسط دانشمندان صورت گرفته است. این شیوه خیلی اثر بخش، سودمند تر، ارزان، به صرفه و کم عوارض تر از روش های دیگر است. تاثیر بکارگیری از این شیوه معمولا به تعداد جلسات مورد نظر بستگی دارد. اکثر بیمار ها همواره ۳۰ جلسه زمان لازم دارند تا این عارضه را به صورت کامل درمان کنند. به همین جهت بایستی توجه نمود هر چه میزان این جلسات افزایش یابد هزینه آن نیز افزایش می یابد.

تاثیر در افزایش قد پس از سن بلوغ

آیا اثر طب سوزنی در افزایش قد بعد از سن بلوغ امکان پذیر است؟ در این روش باور بر این است که تحریک بخش های ویژه ای از بدن بعضی از کارکرد های اندام ها را بالا می برد که منتهی به رشد قد می شود. طب سوزنی جهت رشد قد راه حل هایی را در دسترس شما می گذارد که با هزینه ای به صرفه و کارکردی مطلوب خشنودی شما را جلب می کند.

بایستی بدانید که رشد قد پس از سن بلوغ امکان پذیر نیست و اثر طب سوزنی در افزایش قد بعد از سن بلوغ تا هنگامی مقدور است که استخوان های بلند بدن به رشد مورد نظر خود نرسیده اند. این در صورتی است که حتی بعد از آن هم می توان برای افزایش قد با روش طب سوزنی اقدام کرد.

علت آن هم وجود غضروف ها در میان مهره های بدن است که توانایی رشد بیشتری را دارند. در حقیقت اثر این روش جهت رشد قد از قابلیت های بدن در ترشح هورمون رشد که بر اجتماع غضروف اثر گذار است، بکار برده می شود. در کلینیک دکتر فرهاد صبری در بخش های معینی جهت تحریک هورمون ها و مفاصل، سوزن های نازکی را بکار می برند.

درباره‌ی modir

حتما ببینید

بیماری نوروپاتی و درمان آن

بیماری نوروپاتی و درمان آن   طب سوزنی | کلینیک طب سوزنی | دکتر فرهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button